angielski w mediach społecznościowychMedia społecznościowe łączą cały świat. Oznacza to, że masz teraz połączenie z milionami użytkowników języka angielskiego. To sprawia, że nauka angielskiego jest znacznie łatwiejsza niż kiedyś.

Portale Facebook, Twitter, Instagram i Pinterest to przykłady serwisów społecznościowych. Są to strony internetowe, których ludzie używają do komunikowania się i dzielenia się rzeczami ze sobą. W ten sposób łączymy się z innymi ludźmi w Internecie. Tego rodzaju strony internetowe mogą być niezwykle przydatne do ćwiczeń i nauki języka angielskiego dla dorosłych oraz nauki angielskiego w biznesie.

 

Ćwicz język angielski w social mediach

 

Angielski na Twitterze

Twitter to fantastyczne miejsce do rozmów z innymi. Tweety (wiadomości na Twitterze) są ograniczone do 140 znaków (liter, cyfr i symboli). Te krótkie wiadomości sprawiają, że interakcje na Twitterze przypominają rozmowy prowadzone osobiście. Dzięki tej funkcji Twittera wiele osób używa go do prowadzenia dyskusji, czatów i nieformalnych rozmów publicznych, do których każdy może dołączyć.

Ze względu na limit znaków w wielu rozmowach na Twitterze używane są skróty — skróty słów. Niektóre tweety pomijają słowa, dzięki czemu tweet nadal ma sens, ale nie jest tak naprawdę poprawny gramatycznie. Pamiętaj o tym, jeśli próbujesz nauczyć się poprawnej gramatyki i ortografii – Twitter nie zawsze jest do tego najlepszym miejscem.

Twitter jest dobry do ćwiczenia rozmów. Możesz dołączyć do swobodnych rozmów, ćwiczyć codzienne umiejętności mówienia, wyrażać swoje opinie po angielsku i dzięki temu czuć się pewniej, rozpoczynając rozmowy w prawdziwym świecie.

 

Angielski na Facebooku

W przeciwieństwie do Twittera, nie ma ograniczeń co do tego, ile piszesz na Facebooku, więc możesz prowadzić długie i interesujące dyskusje na każdy temat. Możesz napisać cały angielski esej i zamieścić go na swojej stronie na Facebooku. Wiele osób korzysta z Facebooka, aby łączyć się z przyjaciółmi i rodziną, ale na Facebooku jest wiele zasobów dla osób uczących się angielskiego.

Facebook ma strony i grupy na prawie każdy temat, jaki możesz sobie wyobrazić. Obserwuj strony, które dotyczą interesujących Cię tematów lub śledź grupy, które prowadzą dyskusje i udostępniaj łącza do interesujących stron internetowych na dany temat. Nie bój się dołączać do rozmów w komentarzach!

Ćwicz znajomość języka angielskiego, pisząc własne aktualizacje statusu w języku angielskim. Podziel się czymś interesującym, zabawnym zdjęciem lub zadaj ciekawe pytanie. Możesz rozpocząć świetną rozmowę.

 

Angielski na Pinterestie

Pinterest to inny rodzaj serwisu społecznościowego. Zamiast dzielić się słowami i komentarzami, Pinterest służy do udostępniania ciekawych linków i zdjęć. Służy do pokazywania innym fajnych rzeczy, które można znaleźć w Internecie. Pinterest jest świetny, jeśli jesteś wzrokowcem — kimś, kto uczy się patrząc na zdjęcia zamiast czytać lub słuchać.

Na Pintereście jest wielu nauczycieli, którzy uwielbiają dzielić się swoimi zasobami do nauczania języka angielskiego jako drugiego języka, więc łatwo jest znaleźć naprawdę świetne materiały informacyjne i interaktywne strony internetowe.

Pinterest nie jest tak dobry do prowadzenia rozmów jak Twitter i Facebook, więc lepiej jest wtedy, gdy chcesz po prostu nauczyć się czegoś nowego, odkryć nową stronę internetową lub zagrać w nową grę online, która pomoże ci rozwinąć znajomość języka angielskiego. Możesz tworzyć własne tablice na Pinterest i zapisywać na nich swoje ulubione blogi, zdjęcia i ciekawe zasoby online. Twoje tablice mogą być Twoim notatnikiem online.

 

Angielski na Instagramie

Instagram ma obecnie 1 miliard aktywnych użytkowników miesięcznie – to oszałamiająca liczba! Większość ludzi korzysta z Instagrama, aby udostępniać osobiste zdjęcia, spotykać się z przyjaciółmi i być na bieżąco. Ale możesz również korzystać z tej sieci społecznościowej, aby uczyć się i czerpać inspirację. Dostępnych jest wiele przydatnych treści, które pomogą Ci w nauce języka angielskiego.

Instagram to platforma wizualna, na której treści są wyświetlane za pomocą obrazów i filmów. Jest więc idealny dla każdego, kto jest wzrokowcem. Jeśli szukasz dynamicznej alternatywy dla podręczników, Instagram może być nowym i wciągającym sposobem na naukę angielskiego. To jest zdecydowanie fajna platforma z quizami, ankietami i innymi interaktywnymi grami. Możesz sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego poza salą lekcyjną i w podróży.

 

Nauka angielskiego w Social Mediach

Jak uczyć się angielskiego za pomocą Social Mediów?

Jeśli szukasz szybkiej odpowiedzi na pytanie językowe, ta aktywna, ruchliwa platforma jest miejscem dla Ciebie. Możesz poprosić innych użytkowników o pomoc w sekcjach komentarzy, a nawet wysłać bezpośrednią wiadomość do właściciela strony w celu uzyskania porady lub dalszych wyjaśnień – szybko i łatwo! Użytkownicy Instagrama są na całym świecie, więc korzystanie z aplikacji daje możliwość nawiązania kontaktu z wieloma innymi osobami uczącymi się angielskiego. Możesz komunikować się za pomocą historii na Instagramie, komentować posty lub czatować za pośrednictwem wiadomości bezpośrednich. To świetny sposób na ćwiczenie poza zajęciami.

 

Chcesz się podszkolić z języka angielskiego?
Szukasz dobrej szkoły językowej w Rzeszowie?

Zapraszamy do nas
Joanna – 737 863 297 – zajęcia stacjonarne
Magdalena – 530 552 953 – zajęcia online

Al. Piłsudskiego 31/117 Rzeszów

Nie wiesz,
czy zdecydować się na nasz kurs?
Zapisz się na darmową lekcje próbną!

Zadzwoń do nas 737 863 297

lub przyjdź: Al. Piłsudskiego 31/117, Rzeszów

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat takich lekcji, to zapraszamy po więcej informacji tutaj: