Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Metoda Callana pozwala uczyć się angielskiego 4 razy szybciej (tym samym 4 razy taniej) niż za pomocą innej metody. W wyniku badań na Uniwersytecie w Cambridge okazało się, że Metoda Callana wymaga czterokrotnie mniej godzin akademickich niż inne znane metody.
Metoda Callana jest niezwykle intensywnym systemem nauki języka angielskiego. Opiera się na aktywnej komunikacji lektora z uczniami. Metoda bardzo różni się od metod tradycyjnych. Większość osób stosujących tradycyjne metody nauczania potrafi czytać i tłumaczyć, ale trudno im mówić, ponieważ przez większość czasu na zajęciach mówi nauczyciel, a wiele wyjaśnień brzmi po polsku. Natomiast Metoda Callana pomaga ludziom szybko pokonać barierę językową i zacząć mówić po angielsku.

Metoda Callana zapewnia klarowną kolejność prezentacji materiału, co pozwala łatwo nauczyć się nowych słów i czasów. Istnieje również system powtórek, który pozwala na opanowanie materiału.

W taki oto sposób uczymy się języka naturalnie, tak jak uczyliśmy się języka ojczystego. Najpierw odbieraliśmy słowa ze słuchu, uczyliśmy się je wymawiać, a dopiero potem czytać i pisać. W ten sam sposób na naszych zajęciach najpierw powtarzamy słowa za lektorem, układamy proste zdania, a z każdym kolejnym poziomem słownictwo się poszerza, a formy gramatyczne stają się bardziej skomplikowane.
Proszę się nie martwić, wszystko w Metodzie Callana zostało dobrze przemyślane. W Stanach Zjednoczonych wiele szkół uczy emigrantów języka angielskiego właśnie tą metodą.

Do prowadzenia zajęć Metodą Callana stworzone zostały specjalne podręczniki. Można w nich zobaczyć, co mówi lektor i sprawdzić tłumaczenie słów na język polski, czyli zrozumieć, o czym jest mowa. Dodatkowo podczas pierwszych zajęć poznasz najprostsze przedmioty, które nas otaczają, takie jak długopis, ołówek, książka, stół, okno, ściana itd. Nauczysz się kolorów i liczb. Ze znanych słów będziesz w stanie tworzyć proste zdania i odpowiadać na pytania lektora. Wszystkie pojęcia są wyjaśnione za pomocą znanych słów, przykładów. Metoda pozwala poczuć się w środowisku językowym. Przez prawie dwie godziny mówimy po angielsku, słyszymy język od nauczyciela i od innych uczniów.
Metoda Callana polega na wykorzystaniu specjalnych materiałów edukacyjnych (podręczników), które można u nas zakupić, aby móc powtarzać materiał w domu. Ponadto wraz z zakupionym podręcznikiem otrzymasz dostęp do międzynarodowej platformy internetowej, na której będzie można dodatkowo trenować swoje umiejętności językowe. Niektóre szkoły językowe oferują naukę języka angielskiego tylko w ten sposób, natomiast w naszej szkole jest to dodatek, który z pewnością przyspieszy proces nauki angielskiego.
Czas trwania kursu zależy od tego, jaki poziom wiedzy chcesz osiągnąć i z jaką intensywnością będziesz się uczyć. Ogólnie Metoda Callana obejmuje trzy etapy, które łączą w sobie 12 poziomów.

Po pierwszym etapie, który trwa około 5-6 miesięcy, nauczysz się tysiąca najbardziej popularnych słów i zwrotów gramatycznych w języku angielskim. Ten etap jest wystarczający, żeby pojechać na wakacje i rozmawiać po angielsku na poziomie podstawowym. Przejście wszystkich 12 poziomów, czyli od A1 do C2, orientacyjnie zajmuje ponad 2 lata.
Tak, przygotowujemy i co więcej, dajemy pisemną gwarancję zdania Testu Cambridge FCE, jeśli osoba przejdzie u nas wszystkie 12 poziomów.
Nasi lektorzy to są młode, ambitne osoby, posługujące się językiem angielskim na wysokim poziomie. Lektorzy naszej skzoły językowej posiadają odpowiednie wykształcenie filologiczne, mają doświadczenie z Native Speakerami oraz są po szkoleniach z trenerami Metody Callana z Londynu.
Metoda Callana zakłada, że zaczynając kurs od podstaw potrzeba 6-7 miesięcy , aby przyswoić około 1000 słów i wyrażeń ,które pozwolą porozumiewać się w języku angielskim w stopniu podstawowym. Można również dołączyć na wyższe poziomy.
Cały kurs Metodą Callana podzielony jest na 12 poziomów. Przyjmujemy, że osiągniecie wszystkich poziomów może potrwać do 3 lat. Rozpocząć jak i ukończyć kurs można w każdym momencie i na każdym poziomie.
Tak. Płatność można dokonywać pakietami. Im wyższy pakiet, tym korzystniejsza cena. W Profi Center trwa również akcja "Ucz się z przyjaciółmi". Jeśli zapiszesz się z polecenia studenta naszej szkoły, nowy klient jak i osoba polecająca otrzymują 20% zniżki na miesiąc nauki języka angielskiego. Więcej przyjaciół - więcej zniżek.
Nasze grupy są kameralne. Jest to od 6 do maksymalnie 8 osób. Ponieważ nasze zajęcia polegają przede wszystkim na rozmowie, daje to duży komfort korzystania z lekcji.
Profi Center to akredytowana szkoła angielskiego Metodą Callana. Na lekcjach realizujemy materiał z programu nauczania. Dla studentów, jak i ich przyjaciół mamy cotygodniowe darmowe spotkania "SPEAKING CLUB", gdzie możemy ćwiczyć swój angielski w luźnych konwersacjach.
Tak. Zapewniamy dostęp do oryginalnych podręczników Metody Callana. Podręcznik można kupić u nas w szkole w formie papierowej jak i elektronicznej. Wraz z zakupem podręcznika zapewniamy dostęp do platformy internetowej, gdzie można dodatkowo ćwiczyć materiał z zajęć w zadaniach praktycznych.
Metoda Callana opiera się na modelowaniu środowiska językowego, dlatego też nasi wykładowcy już od samego początku prowadzą zajęcia wyłącznie w języku angielskim. Lektorzy wszystko tłumaczą i pokazują w taki sposób, aby wszystko było zrozumiałe.
Metoda Callana zapewnia zmianę lektorów na każde zajęcia, tak aby nie przyzwyczaić się do akcentu jednej osoby. Każdy z lektorów ma inny ton mówienia, barwę i tempo głosu. Takie doświadczenie pozwoli nam szybciej dostosować się w środowisku anglojęzycznym.
W razie trzech nieobecności pod rząd, proponujemy studentowi darmową lekcję indywidualną tak zwaną lekcję rekompensaty, która trwa tak samo jak zajęcia, czyli 50 min nauki, 10 min i kolejne 50 min nauki. Jest to świetna opcja, aby nadrobić stracony materiał.
Tak, prowadzimy zajęcia przez cały rok.
Nasze biuro w Rzeszowie pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00.
Nasza Szkoła Językowa znajduje się w Rzeszowie na Al. Piłsudskiego 31/117.

Można też do nas zadzwonić:
737 863 297 (zajęcia stacjonarne)
534 181 931 (zajęcia online)
Tak, jesteśmy jedyną Akredytowaną Szkołą Metodą Callana na Podkarpaciu. Tylko takie szkoły dają gwarancję skuteczności nauki języka angielskiego. Jak sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie szkoła ma akredytację? Wystarczy sprawdzić listę takich placówek na stronie Callan Method School


Top