jak ćwiczyć wymowę angielskąNiejednokrotnie można usłyszeć, że osoby dość dobrze posługujące się językiem angielskim, mają opory przed mówieniem w nim. Rzeczywiście, angielska wymowa nie należy do najłatwiejszych. Nie oznacza to jednak, że nie można jej poprawić. Jak to zrobić? Sposobów jest co najmniej kilka.

 

Nagrywanie wypowiedzi w języku angielskim

Mówiąc po angielsku popełnia się wiele błędów. Jedne z nich są związane z akcentowaniem, inne z niestarannym wymawianiem głosek, które nie są typowe dla języka polskiego. Niestety, wiele osób ma świadomość kiepskiej wymowy, nie jest w stanie jednak zdiagnozować konkretnych problemów. Nagrywanie własnych wypowiedzi to prosty sposób na dowiedzenie się, nad czym należy pracować. Pozwala na podejście do wypowiadanych przez siebie zdań z perspektywy słuchacza, a nie mówcy, a tym samym – umożliwia szybkie odkrycie tego, co wymaga korekty.

 

Ćwiczenia angielskiej wymowy przed lustrem

Może się wydawać, że ćwiczenia angielskiej wymowy przed lustrem to już przeszłość. Tymczasem nadal można usłyszeć, że potrafią być zdumiewająco skuteczne. Wykonując je warto koncentrować się na pojedynczych głoskach i sylabach, choćby poprzez trening sekwencji sylab the-tho-tha, aby opanować wymowę dźwięku „th” nietypowego dla języka polskiego. Zwracając uwagę na to, jak układają się usta i język w pewnym momencie można doprowadzić wymowę do perfekcji.

 

Aplikacje do nauki języka angielskiego

Szukając sposobu na poprawienie angielskiej wymowy warto zainteresować się też aplikacjami do nauki języka angielskiego. Można je zainstalować praktycznie na każdym bardziej nowoczesnym smartfonie. Te cieszące się największą popularnością i opisywane jako najskuteczniejsze są zwykle płatne. Korzystanie z nich nie jest jednak dużym wydatkiem. Najprostsze z nich pozwalają na nagrywanie własnego głosu i obserwowanie, na ile wymowa jest zgodna z wzorcową. Te bardziej zaawansowane pozwalają jednak na rzeczywisty kontakt z osobami mówiącymi po angielsku od urodzenia, a tym samym – na przyzwyczajenie się do mówienia do człowieka.

 

Nauka w szkole języka angielskiego

Szkoła języka angielskiego jest świetnym sposobem na przełamanie bariery językowej. Co więcej, w przeciwieństwie do ćwiczeń wykonywanych w domu oraz aplikacji na urządzenia mobilne, umożliwia korygowanie błędów w wymowie na bieżąco. Osoby prowadzące w niej zajęcia znają nie tylko angielski, ale i zagadnienia z zakresu dydaktyki. Nie tylko posiadają cenną wiedzę, ale również nie mają problemu z jej przekazywaniem. Praca z nimi eliminuje więc błędy w wymowie najszybciej i najbardziej efektywnie.

 

Zapraszamy do Profi-Center
Al. Piłsudskiego 31/117, Rzeszów

Joanna – 737 863 297 – zajęcia stacjonarne
Magdalena – 530 552 953 – zajęcia online

Nie wiesz,
czy zdecydować się na nasz kurs?
Zapisz się na darmową lekcje próbną!

Zadzwoń do nas 737 863 297

lub przyjdź: Al. Piłsudskiego 31/117, Rzeszów

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat takich lekcji, to zapraszamy po więcej informacji tutaj: