sposoby na zapamiętywanie angielskich słówek

Wiele osób, rozpoczynających naukę języka obcego, ma trudności z trwałym zapamiętywaniem słownictwa, które obok zasad gramatycznych jest kluczowym narzędziem komunikacji. Warto wspomnieć, że sama metoda Callana kładzie nacisk na powtórkę, dzięki czemu znacznie szybciej można oswoić się z nowymi zwrotami. Na szczęście istnieją sposoby na zapamiętywanie angielskich słówek, które mogą być pomocne przy poszerzaniu i utrwalaniu swojego zasobu słownictwa.

 

Skuteczna nauka słów po angielsku

Oto kilka sprawdzonych metod, które znacznie ułatwiają indywidualną naukę języka angielskiego oraz powtórkę słówek:

FISZKI – dzięki tworzeniu fiszek do nauki angielskiego, papierowo lub online, można uczyć się nowych słówek w każdym miejscu i o każdej porze. Dodatkowo, warto utworzyć kategorie, które pozwalają ustalić która część materiału jest już opanowana, a nad czym warto jeszcze popracować.

KARTECZKI SAMOPRZYLEPNE – umieszczanie karteczek samoprzylepnych z listą nowych słówek może okazać się równie efektywnym sposobem nauki angielskiego. Korzystnie jest umieszczać takie karteczki w miejscach łatwo dostępnych i często używanych, takich jak lodówka, lustro, szafki, aby jak najczęściej mieć styczność z nowymi wyrazami.

MAPA MYŚLI – dla wzrokowców świetnym rozwiązaniem może być tworzenie map myśli z rysunkami oraz skojarzeniami odnoszącymi się do danych słów. Dzięki takiemu zabiegowi, łatwiej zapamiętać angielski słowa należące do jednej grupy tematycznej, np. transport, ubrania, itd.

APLIKACJE – w dzisiejszych czasach mało kto rozstaje się ze swoim telefonem, co w przypadku nauki języka angielskiego bywa pożyteczne. Na swoje smartfony możemy pobrać aplikacje do nauki języków obcych różnymi metodami, np. Duolingo, Quizlet, Babbel, Memrise, Fiszkoteka i wiele innych. Metoda Callana posiada własną aplikację, w której znajdują się różne praktyczne zadania, quizy oraz audiobooki.

 

Szybka nauka angielskiego

Pamiętaj, że aby nauka języka angielskiego była maksymalnie skuteczna, nie wystarczą same zajęcia językowe.
Każda dodatkowa forma uczenia się przyśpieszy naukę języka.

 

Szukasz dobrej Szkoły Językowej w Rzeszowie?
Zadzwoń do nas lub przyjdź

Al. Piłsudskiego 31/117, Rzeszów

Asia – 737 863 297 – zajęcia stacjonarne
Irena – 534 181 931 – zajęcia online

Nie wiesz,
czy zdecydować się na nasz kurs?
Zapisz się na darmową lekcje próbną!

 

Zadzwoń do nas
737 863 297

lub przyjdź:
Al. Piłsudskiego 31/117, Rzeszów

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej
na temat takich lekcji,
to zapraszamy po więcej informacji tutaj: