dlaczego warto uczyć się języka angielskiego

Język angielski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Od XX wieku stał się głównym językiem w kontaktach międzynarodowych. Ponadto jest to najczęściej używany język w komunikacji, nauce, biznesie, radio czy dyplomacji. Poszczególne odmiany języka angielskiego różnią się pod względem fonetyki, słownictwa i gramatyki. Światowym standardem stały się brytyjska i amerykańska odmiana języka angielskiego. Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego? Zalet jest nieskończenie wiele.

Język angielski bardzo mocno wszedł w strefę rynku pracy i biznesu. Niejednokrotnie polskie przedsiębiorstwa biorą sobie za wyznacznik znajomość języka angielskiego na wysokim poziomie. Z innej perspektywy można powiedzieć, że świat robi się coraz mniejszy. Możemy mieszkać i pracować, gdzie tylko chcemy, a międzynarodowe firmy wszędzie szukają pracowników. Czy nie brzmi to jak szansa na lepsze stanowisko i lepiej płatną pracę?

 

Zalety nauki języków obcych

Jak dobrze jest wszystkim znane powiedzenie „podróże kształcą”?
Czym byłaby wycieczka bez znajomości języka angielskiego?

Gdy potrafimy porozumieć się z innymi anglojęzycznymi osobami wyjazd jest przyjemniejszy i bezpieczniejszy. Wiele zyskujemy również organizując sobie wyjazd samemu, gdzie nie jesteśmy skazani na przepłacanie za nudne wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem. Co więcej możemy nawiązywać ciekawe znajomości, poznać kulturę ludzi mieszkających w danym kraju i dowiedzieć się od nich ciekawych rzeczy.

Bardzo dobra znajomość języka angielskiego przydaje się również w swobodnym korzystaniu z internetu, oglądaniu międzynarodowych stacji telewizyjnych, czytaniu prasy i byciu na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Oglądanie filmów w oryginalnej wersji anglojęzycznej również jest o wiele przyjemniejsze niż słuchanie podłożonego głosu lektora. Kształcąc się językowo możemy bez problemu również zrozumieć piosenki zagranicznych wykonawców i świadomie wybierać utwory, które słuchamy.

 

Rodzaje kursów językowych w Profi Center

Czy to wszystko nie wpłynie na naszą pewność siebie w wielu dziedzinach życia? Mając świadomość powyższych zalet, trzeba dążyć do tego, by pokonać barierę językową, która utrudnia nam komunikowanie się w języku angielskim. Świetnym początkiem do tej przygody jest nauka języka angielskiego Metodą Callana. Z metody tej może skorzystać każdy, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. W naszej szkole prowadzimy zarówno angielski dla dzieci, czy kurs angielskiego dla maturzystów. Bardzo popularne są również zajęcia z języka angielskiego dla seniorów. Skorzystaj z oferty Akredytowanej Szkoły Angielskiego Metodą Callana Profi-Center i zacznij mówić po angielsku, aby samemu sprawdzić dlaczego warto uczyć się języka angielskiego.

 

Chcesz się zapisać na kurs angielskiego?
Zadzwoń do nas lub przyjdź

Al. Piłsudskiego 31/117, Rzeszów

Asia – 737 863 297 – zajęcia stacjonarne
Irena – 534 181 931 – zajęcia online

Nie wiesz,
czy zdecydować się na nasz kurs?
Zapisz się na darmową lekcje próbną!

 

Zadzwoń do nas
737 863 297

lub przyjdź:
Al. Piłsudskiego 31/117, Rzeszów

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej
na temat takich lekcji,
to zapraszamy po więcej informacji tutaj: