dlaczego warto uczyć się języka angielskiego

Język angielski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Od XX wieku stał się głównym językiem w kontaktach międzynarodowych. Ponadto jest to najczęściej używany język w komunikacji, nauce, biznesie, radio czy dyplomacji. Poszczególne odmiany języka angielskiego różnią się pod względem fonetyki, słownictwa i gramatyki. Światowym standardem stały się brytyjska i amerykańska odmiana języka angielskiego. Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego? Zalet jest nieskończenie wiele.

Język angielski bardzo mocno wszedł w strefę rynku pracy i biznesu. Niejednokrotnie polskie przedsiębiorstwa biorą sobie za wyznacznik znajomość języka angielskiego na wysokim poziomie. Z innej perspektywy można powiedzieć, że świat robi się coraz mniejszy. Możemy mieszkać i pracować, gdzie tylko chcemy, a międzynarodowe firmy wszędzie szukają pracowników. Czy nie brzmi to jak szansa na lepsze stanowisko i lepiej płatną pracę? Ponadto firmy chcąc się rozwijać na międzynarodowe rynki chcą aby ich pracownicy również rozwijali swoją znajomość języków. Dlatego też nasza szkoła oferuje kursy języka angielskiego dla firm, zarówno w szkole jak i bezpośrednio w siedzibach firm.

 

Zalety nauki języków obcych

Jak dobrze jest wszystkim znane powiedzenie „podróże kształcą”?
Czym byłaby wycieczka bez znajomości języka angielskiego?

Gdy potrafimy porozumieć się z innymi anglojęzycznymi osobami wyjazd jest przyjemniejszy i bezpieczniejszy. Wiele zyskujemy również organizując sobie wyjazd samemu, gdzie nie jesteśmy skazani na przepłacanie za nudne wycieczki z polskojęzycznym przewodnikiem. Co więcej możemy nawiązywać ciekawe znajomości, poznać kulturę ludzi mieszkających w danym kraju i dowiedzieć się od nich ciekawych rzeczy.

Bardzo dobra znajomość języka angielskiego przydaje się również w swobodnym korzystaniu z internetu, oglądaniu międzynarodowych stacji telewizyjnych, czytaniu prasy i byciu na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Oglądanie filmów w oryginalnej wersji anglojęzycznej również jest o wiele przyjemniejsze niż słuchanie podłożonego głosu lektora. Kształcąc się językowo możemy bez problemu również zrozumieć piosenki zagranicznych wykonawców i świadomie wybierać utwory, które słuchamy.

 

Rodzaje kursów językowych w Profi Center

Czy to wszystko nie wpłynie na naszą pewność siebie w wielu dziedzinach życia? Mając świadomość powyższych zalet, trzeba dążyć do tego, by pokonać barierę językową, która utrudnia nam komunikowanie się w języku angielskim. Świetnym początkiem do tej przygody jest nauka języka angielskiego Metodą Callana. Z metody tej może skorzystać każdy, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. W naszej szkole prowadzimy zarówno angielski dla dzieci, czy kurs angielskiego dla maturzystów. Bardzo popularne są również zajęcia z języka angielskiego dla seniorów. Skorzystaj z oferty Akredytowanej Szkoły Angielskiego Metodą Callana Profi-Center i zacznij mówić po angielsku, aby samemu sprawdzić dlaczego warto uczyć się języka angielskiego.

 

Chcesz się zapisać na kurs angielskiego?

Zadzwoń do nas lub przyjdź

Al. Piłsudskiego 31/117, Rzeszów

Asia – 737 863 297 – zajęcia stacjonarne
Magdalena – 530 552 953 – zajęcia online

Nie wiesz,
czy zdecydować się na nasz kurs?
Zapisz się na darmową lekcje próbną!

Zadzwoń do nas 737 863 297

lub przyjdź: Al. Piłsudskiego 31/117, Rzeszów

A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat takich lekcji, to zapraszamy po więcej informacji tutaj: